Alkohol – ciekawostki, mity, fakty
Jako, że moja strona już samego początku miała być nakierowana na alkohol i dobrą zabawę to postanowiłem to kontynuować, tym razem przychodzę do was, moich wiernych czytelników, z dawką paru dość ciekawych informacji na temat trunków wysokoprocentowych.
- Wiecie może ile osób pije w tym samym czasie co wy? Badania wykazują, że średnio 50 milionów innych osób, a więc nawet jeśli pijesz samemu to nie jesteś sam.
- To nieprawda, że im jesteś większy, tym lepiej tolerujesz alkohol. Chodzi tak naprawdę o masę mięśniową. Bogate w wodę tkanki mięśniowe skutecznie wchłaniają alkohol, zmniejszając tym samym ilość przedostającą się do mózgu. Co ciekawe, znaczenie ma również kolor twoich oczu. Osoby o niebieskich oczach mają wyższą tolerancję na alkohol niż ludzie o oczach brązowych
- . Pomimo, że znaczna ilość osób po alkoholu czuje się pobudzona i pełna energii, że aż noga sama rwie się do tańca, a przynajmniej do pewnej ilości spożytego alkoholu, to alkohol działa uspokajająco. Oznacza to, że spowalnia aktywność mózgu.
- Mężczyźni częściej piją alkohol niż kobiety. Gratulujemy i jesteśmy dumni.
- Alkohol ma różne konsekwencje zdrowotne dla mężczyzn i kobiet. Długotrwałe picie stwarza duże prawdopodobieństwo, że będzie miało bardziej negatywny wpływ na zdrowie kobiet w porównaniu z mężczyznami, nawet jeśli kobieta pije mniej przez krótszy czas.
- Ciemne trunki, takie jak whisky, częściej powodują ciężkiego kaca na drugi dzień. Białe lub klarowne trunki rzadziej powodują kaca.
- Na całym świecie minimalny wiek legalnego picia wynosi od 10 do 21 lat
- Alkohol ma wiele różnych skutków. W mózgu wyzwala uwalnianie dopaminy, neuroprzekaźnika kojarzonego z przyjemnością i satysfakcją.
- Odprężenie to kolejny efekt uboczny picia alkoholu. Jest to spowodowane wzrostem innego neuroprzekaźnika, zwanego GABA.
- aż 20% 11-latków spróbowało już napoju alkoholowego
- Większość ludzi uważa, że picie alkoholu podnosi temperaturę ciała. Tak naprawdę alkohol powoduje obniżenie temperatury ciała
- W kosmosie znajduje się chmura etanolu, która wystarczyłaby do zrobienia czterech bilionów drinków